SEÇİM SONUÇLARININ KISA ADI;TERS KÖŞE

featured

 

 

 

 

ERDOĞAN FARKI

Kesin olmayan sonuçlara baktığımızda seçimlerin Elazığ’daki oy dağılımının özetine kısaca keskin sonuçların şehri diyebiliriz.

Baktığımızda Ak parti önceki döneme göre bir vekil kaybetmesine rağmen Erdoğan farkıyla 3 vekil çıkartırken, küskünlerin MHP’ye geri dönmesi ile MHP’nin Elazığ’dan bir vekil çıkartması bu partide de sevinç oluşturdu.

Dağılım değişse de sonuç değişmedi diyebiliriz bu duruma. Cumhur ittifakının Elazığ adına Dört vekille temsile edileceği mecliste, millet ittifakının Elazığ’daki tek vekili yine Gürsel Erol oldu.

 

 DEVA SAADET GELECEK KAYIP.

Alınan sonuçlara baktığımızda CHP’de değişen hiç bir şey olmadı. Ortak listeyle seçime giren CHP’de diğer partilerin katkısı sorgulanırken Gürsel Erol şehrin tek muhalif vekili olmaya devam edecek. Birçok şehirde ortak listeyle seçime giren Millet ittifakına bağlı partilerde ’ki kopukluk şehirde birlikte hareket etmemeye bağlanırken böyle ortaklık mı olur düşüncesi seçmen üzerinde olumsuz etki yarattı diyebiliriz.

İttifaka bağlı partilerin tek başlarına seçim çalışmalarını yürütmeleri oyların bütünleşmeden öte kopmalarına neden olurken, gelecek ve deva partilerinin Elazığ’da sınıfta kaldıkları görüldü.

 

İYİ, İYİ GELMEDİ.

İyi parti Elazığ’a iyi gelmedi.  Millet ittifakının bir diğer partisi olan iyi partinin seçimlere tek başına bağımsız olarak katılması her ne kadar mecliste ses getirebilecek bir potansiyeli yakalamak için olsa da alınan sonuçlar beklendiği gibi olmadı.

Gerek il yönetiminde gerekse milletvekilliği sıralamasında yaşanan parti içi huzursuzluk iyi partinin Elazığ’daki mücadelesine olumsuz yansırken genel merkezin Elazığ’daki bu düşüşü sorgulaması kaçınılmaz olacaktır.

 

ŞEHRE ÇİVİ ÇAKANLAR ŞAŞKIN.

Yasemin Açık adı bağımsız olarak açıklanırken büyük teveccühlere sahne olmasının yanı sıra Elazığ’a kazandırdıkları yatırımlarla on binlerce kişiye iş imkânı sunan bir potansiyelin açık ara vekil seçilmesi beklenirken,  Yasemin Açık hocaya beklentinin çok altında oy atılması Elazığ yaptı yapacağını dedirtmeye başladı.

Özellikle Ak parti seçmenlerinin listeye aldırış etmeden Cumhurbaşkanına olan bağlılıkları Yasemin hocaya gidebilecek oyların önünü tıkarken Açık ve taraftarları alınan sonuçlarla şaşkınlık yaşamaya başladılar.

Bilal Çoban, yıllardır Elazığ siyasetinin içerisinde bulunan bu isim daha önce bağlı olduğu MHP’ den Belediye başkanlığı şansını denemesine rağmen genel merkezden yeterli desteği alamayınca bu yarışı kaybetmişti.

Bilal Hoca Elazığ adına geliştirdiği sosyal ve ekonomik projelerle yıllardır bu şehre biri çivi çakma gayretiyle başlattığı çalışmalarında bu defa şansını vekil adayı olarak denemesine rağmen partisinden yine destek alamayınca adaylığını bağımsız olarak açıklamıştı.

MHP’nin yıllar sonra Elazığ’dan vekil çıkartması Bilal hocanın oyları MHP’ye mi gitti söylemlerine yol açarken bir şaşkınlıkta Bilal Çoban kanadında yaşanmaya başlandı.

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
SEÇİM SONUÇLARININ KISA ADI;TERS KÖŞE

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Giriş Yap

Yeni Nesil Medya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin