VAHİT DABAK

SESSİZ GÖLGE

Harput Gazetemizin kıymetli okurları…
Harput Gazetesi ailesine katılarak, sizlerinde zevk ve heyecanlar okuyarak bilgilerinizi tazeleyeceğiniz bir köşede sizlere bir şeyler sunabilmenin hazzı içerisindeyim. İnşallah uzun ömürlü ve faydalı olabilme dileklerimle yazıma Bismillah diyerek sizlere merhaba diyorum.
Her şeyi bilme ukalalığının uzaklarında, teorikten öteye pratikteki kazanımların her zaman paylaşılmasından yanayım, asla kimseye akıl verme yönlendirme gibi bir amaçta değilim buna gerekte yok.
Yıllar önce ilimizin bir gazetesinde uzun bir süre düşüncelerimi paylaşmış olduğum yazılarımda da aynı köşe adını kullanmış, yeni bir sayfaya dahil olduğum Harput gazetemizinde bu isimle bir köşesini işgal ederek sizlere gözlemlerimi aktarmaya çalışarak iyi veya kötü eleştirilerinize talip olacağım.
Ülke ve millet olarak zor zamanlar ve imtihanlar içerisinde olduğumuz doğrudur, bilmek gerekiyor ki bu zor zamanları geçmişte olduğu gibi omuz omuza vererek geride bırakacağız,
Bu vesileyle kaybettiğimiz canlarımıza Rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.
Yaptık daha öncede sırtımıza giydirilen ateşten gömlekleri vücudumuzun derisini yaksada yüreğimize ciğerlerimize zarar vermesine müsaade etmeyerek o gömlekleri yırtıp attık.
Çözüm her zaman teşhistedir, gelecek her zaman geçmişten ders çıkarılarak alınacak önlem ve tedariklerdedir. Mesele her zaman şapkanı önüne alarak, ben merkezinden uzakta hata nerede nasıl yapıldı özeleştirisinde bulunarak çözüme ulaştırılır.
Ortalama yetmiş yıllık bir yaşamdan ibaret olan hayatımızda idealleri olmalı insanın iyi izler bırakmadan gitmemeli arkadan geleceklere, Bu mal mülkten daha öte bir şeyler olmalı en azından birkaç neslin takip edeceği adının anılacağı türden, Nasılmı bir kısım insan bunu yazdığı eserleri, makaleleri, Yaşam şartları, Kalıcı fikirleri, Vatanseverlik yolunda verdiği mücadeleleri, yurduna hizmette yarışan evlatları, zevkle dinlenen şiirler, Türküler dillerden düşmeyen şarkılar gibi örnekler sunulabilir.
Aksi takdirde mezarlıklarda doğum ölüm tarihi yazılı topluluklarda bir mezardan ibaret kalınır.
Değerli okurlar amacımız hiçbir zaman bölmek ötekileştirmek olmayacak kırıp dökerek çözüm aramanın veya önermenin anlamsızlığı, ülkeye faydası dokunmayacağı bilinci içinde paylaşımlarımız olacak yani doğruya doğru yanlışa yanlış demenin erdemliği ile paylaşacağım her bilgiyi. Önceliklerimiz içinde İnsan, Millet, Bayrak ve Vatan kavramları hak ettiği yerini alacaktır, Türk yurdunun milli çıkarlarını Makro, şehrimizi mikro milliyetçiliğin en üst perdeden savunacak milli değerler çerçevesinde yazacağız.
Şahsıma bu fırsatı sunan Harput Gazetesi ailesine ve onun imtiyaz sahibi, genel yayın müdürü değerli Mustafa DOĞAN beye teşekkür ederim.

SESSİZ GÖLGE

Giriş Yap

Yeni Nesil Medya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin