VAHİT DABAK

(SESSİZ GÖLGE) NEREYE GİDİYORUZ

Harput gazetemizin değerli okuyucuları uzun bir zamandan beri yazmak istediğim ama ucundan kenarından herkes bu çığlığı attığı için sabırla bekledim, bunun en büyük sebebi mensubu olduğum camianın mümkün olduğu kadar parti siyaseti yapmaması konusunda dernek tüzüğüme sadakatimdendir, tekrar hatırlatmam gerekirse bizim parti siyasetinin dışında olmamız Ülke meselelerinin dışında kalacağımız anlamında değildir, lakin bu konuda her mecrada yaptığım açıklamalar bazen birilerine öyle dokunuyor ki yaptığım yorum ve açıklamaları parti siyaseti olarak düşünme çapsızlığı gösterebiliyorlar.

İnsanlar gerçekten bu konuda o kadar pervasızki parti siyasetini din siyaseti gibi yapıyorlar üstelik kendilerinin bile akıl ve vicdanının kabul etmediği şeylere hatalı yanlış diyemeyecek kadar basiretsiz olabiliyorlar.

Lütfen gelin siyaset üstü bir tepede oturalım ve ülkenin halini seyredelim,

Freni patlamış, direksiyonu kilitlenmiş her tarafı dağılmış geçtiği yerleri viraneye çeviren bir tır gibi.

Ekonomi okyanus içindeki girdap gibi kapsam alanına gireni emekli, köylü, işçi, memur, esnaf demeden yutuyor. Devlet bu girdabı vergi ve zamlarla kapatmaya çalıştıkça milletin nefesi kesiliyor. Cenderede sıkıldıkça sıkılıyor ekonomi uzmanı olarak yönetim kademesinde olanlar ise pişkin pişkin kemer sıkma politikasının önemini anlatıyor.

Gelelim vatandaşa onlarda az suçlu değil ayranı yok içmeye attan gidiyor(…..) gezmeye misali sonunu düşünmeden borçla lüks hayat yaşamanın rehaveti içinde.hayatın, yaşam şartlarının zorluğu alışkanlıklarından vazgeçmesini engelleyemiyor artık Rahmetli babam öyle derdi, Alışmış kudurmuştan beterdir diye şimdi Devlet yönetimi ve millet olarak o noktadayız.

Yinede geçine bilme noktasında gerçekten zor durumda olan büyük bir kesim var inanın emeklileri açlıktan ölüme ter ettiklerinin ya farkında değiller ki bu imkansız yada kasten bilerek acınızdan ölün duygusu içindeler.

Yaz ayının en sıcak hatta son kırk yılların en sıcak Ağustos ayını geçirirken bile eyvah kış yaklaştı diye düşünme derinliğinde bu millet.

Emeklinin tüm maaşını verse ancak, çalışanında maaşının yarısı tutarındaki kiralar,yazın ortası olmasına rağmen sebze ( Meyve lüks artık) fiyatları, et ve süt ürünleri sadece rüyada görülecek kadar büyük bir hayal konumuna geldi.

Televizyonlarda çıkıp İNSANLARIN BESLENEMEDİĞİ bir dönemde sağlıklı beslenme uyarısı yaparak yiyecek ürünleri sayan ama bu ürünleri nasıl alacağı konusunda dünyadan bihaber muhteremleri esefle kınıyorum çünkü önerileri rendice edici.

Kurtulmanın ilk adımı üretimdir, tarla boş yatarken tarla sahibine niye para verilsin anlayamıyorum, yok kardeşim ekeceksiniz boş kalan tarlayı beyan edip devlet tarafından üretime kazanılmasına çalışılacaktır tarla öyle veya böyle rant aracı olmaktan çıkarılacak üretime kazandırılacaktır.

Evet kemer sıkma politikası uygulanacak ama bunu devlet ve millet birlikte hayata geçirecektir, bu milletin yaşadığı sefalet üzerine saltanat yaşanmasına izin verilmeyecektir.

Tarım, Hayvancılık, Eğitim ve öğretimde en az beş yıllık kalkınma programları oluşturulup Devlet planlama teşkilatı yeniden kurularak çözüm açısından yeni planlamalar hazırlanmalıdır

Bu SAVAŞTIR evet bir kurtuluş savaşıdır, Adalet ve Liyakatla yönetilen bir devlet anlayışını farkeden millet acından ölsede sabırla bağrına taş basacak azimle mücadele edecektir buna eminim.

Aksi taktirde millet ve devletin yöneticileri bir birini batan geminin malları olarak görüp talan politikasını devam ettirip bununla birlikte sat gitsin günü kurtarırsın diyip Faizle alınan borç para ile ülke ekonomi politikasını devam ettirirlerse bu yanlıştan uyanış zamanı çok geç olabilir elde ne Devlet ne Millet nede Vatan kalır.

 

(SESSİZ GÖLGE) NEREYE GİDİYORUZ

Giriş Yap

Yeni Nesil Medya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin