VAHİT DABAK

SEÇİMİN AYAK İZLERİ

Harput Gazetemizin kıymetli okuyucuları değerli hemşerilerim…
Geçtiğimiz hafta manevi ve milli duygularımızın şaha kalktığı, 6 Şubatın getirdiği buruklukların gölgesinde yoğun bir zaman dilimi oldu, kaybettiğimiz on binlerce insanımızın gölgesinde Ramazanın manevi havası içinde Kadir gecesini ihya ettik, müteakiben Ramazan bayramını devamında da 23 Nisan Ulusal Egemenlik bayramımızı kutladık.
Yüce Allah bütün ibadetlerimizi, azımızı çok sayarak ulu dergahında kabul buyursun, Bu kutlu günleri hüzünlü ve buruk bir şekilde yaşayan afet bölgesi dahilinde ki insanlarımızın yar ve yardımcısı olsun.
Tabi bu süreçte siyasi arenadaki mücadelelerde devam etmekte idi Bayramların bu bölgelerimizde doğal olarak fazlada bir etkisi olmadığına şahit olduk, Bayramların İnsanlık, kardeşlik, dostluk amaçlayan bir amaç taşıdığı unutuldu.
Ülkenin seçim çekim gücü içerisinde olduğu iktidar tarafından iyice hissettirilmeye başladı, Neden mi? EYT, Asgari ücret vaatleri, emekli ikramiyelerine yapılan artış mücadele edebildiğince döviz in baskılanması, yine pek başarılı olmasada imkanları dahilinde sabit fiyat uygulanması en sonunda bir ay ücretsiz doğal gaz hediyesi, bir yıl 25 metre küp indirimli faturalar. Şimdi bunda ne var seçim öncesi normal diyebilirsiniz sorunuza geçmişteki seçim öncesi süreçleri hatırlatmayı örnek vererek uygun gördüm.
En son seçime kadar milletin ve muhalefetin seçim yakın olmasına rağmen taleplerini duymazlıktan gelen, muhatap almayan, tabiri caizse burnundan kıl aldırmayan iktidar artık üçüne beşine bakmadan bütün muslukları açmış ve bu seçimin kendileri açısından ne kadar zor bir seçim olduğunun farkındalığını sergilemiştir, ülkenin ekonomik sıkıntılarını kendilerinin de farkında olduklarını zaman zaman dile getirenler hayata geçirilen ve geçirilmesi vaat edilen harcamaların ülke bütçesini nasıl bir denkleme soktuklarının farkında olmalılar.
Belirttiğim konuların kesinlikle az yapıldı veya çok yapıldı şeklinde algılanmamasını rica ediyorum, Devlet açısında gerçekten büyük harcamalar bunlar ancak alım gücü düşen millet açısından bakarsak gerçekten bir anlam ifade etmiyor, ama arada birilerinin bu işten memnun ve karlı çıktığı kesin.
Ülkem insanları gerçekten pahalılık ve fırsatçılıktan gerçekten muzdarip insanların gelirleri kira, elektrik, doğalgaz, telefon faturalarıyla %80 varan bir meblağa ulaşıyor, Hele yıllık ödemeler menkul ve gayrimenkul, vergileri sigortaları bakım ücretlerinide katarsak işin içinden çıkılmıyor, Asgari ücretle çalışan veya iki öğrencisi olan bir ailenin geçim mücadelesi sirklerde cambazlara taş çıkartacak nitelikte. Emeklimi ? Sakın ha! O konuya girmeyelim içinde boğuluruz.
Velhasıl bu ülkeyi yönetenlerde, millette can çekişiyor nasıl bu hale geldik muhasebesini yapmakta tabiki beş yılda bir defa söz hakkı olan,her dönem seçimden sonra unutulup bir kenara itilen millete düşüyor.
Belirtmem gerekiyor ki 14 Mayısa kadar her şeyin tadını çıkarmaya çalışın sonrasında her şeye hazır olun, “keşke’” ve “Ben dememiş miydim’” lerle dolu çok zor bir süreç bizleri bekliyor.
Ülkemin birlik beraberlik ve huzur dolu yarınlarına selam vermek istiyoruz.
Selam ve Saygılarımla.

SEÇİMİN AYAK İZLERİ

Giriş Yap

Yeni Nesil Medya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin