VAHİT DABAK

SEÇİMİN AYAK İZLERİ

Doğru benden değilse çürütmeye çalışmak, benimkisi yanlış bile olsa savunmaya girişmek maalesef günümüzün siyaset anlayışında geldiğimiz nokta
Aynı konu bir önceki yazımda da belirttiğim gibi örgüt bağlantılı partiler benim yanımdaysa iyi karşımda ise terörist anlayışı parti üst düzeylerinde kabul gördüğü gibi maalesef tabanlarda da rağbet buluyor böylece ortaya senin teröristin benim teröristim bakış açısı ortaya çıkıyor
Hâlbuki bu ülkenin Devletine, Vatanına, Bayrağına, Milletine kast eden kişi hangi şemsiye altında olursa olsun adı kimliği ne olursa olsun (PKK – HÜDAPAR) haindir teröristtir. “Unutulmamalıdır ki deneyerek ödeme en pahalı ödemedir.” Buna en basit örnek yanlış bir strateji ile bölge insanların sorunlarını çözmede yanlış muhataplar ile masaya oturulan açılım denemesidir.
Terör örgütleri ve onların arkasındaki güçler, tarihteki isyanların tamamı ya din elden gidiyor ya da özgürlük, hürriyet argümanları ile bölme, parçalama, güçsüzleştirme taktiğini her zaman geçerli akçe olarak gördüler ve kullandılar. Eğitim öğretim merkezi yönetimden uzaklaşmak ve milletin sıkıntılarına cevap verme konusunda hükümetlerin uyguladığı politikalar ya feodal yapının ortadan kaldırılması konusundaki başarılı çalışmalar milletin devletine, Devletinde milletine sahip çıktığı bir düzen getirecek aksi halde bu örgütlerin belirli bölgelerde hâkimiyetini arttıracaktır. Halkı baskı altında tutmaya devam edecektir.
Bilinmesi gereken terör örgütlerinin siyasi yapısı olarak arenaya çıkanların sahip oldukları oy potansiyeli. Ancak oy verenlerinin gerçekte amaçları bu olmayan, bilinçsizlikle bu akımların ister istemez peşine takılanların tamamını terörist ilan etmek asla doğru değil ve doğru sonuçlar vermez.
Kaldı ki bunu sadece oy olarak değerlendirmek dünkü ve bu günkü seyrine göre güncellemek örgütlerin ekmeğine yağ sürmekten başka işe yaramaz.
Yaşananlar o günkü hali ile iz bırakarak gelip geçiyor ancak bıraktığı algılar düzeltilmesi onarılması çok zor ve derin yaralar açıyor, geçirdiğimiz açılım evresini bir hatırlayalım örgütün o güne kadar her eyleminden sonra terörist PKK diye adlandırılırken kısa zaman sonra yapılan eylemler ülkemizin belirli bölgelerindeki insanların tamamına addedilmeye başlandı. Buda ülkede kutuplaşmaya sebep oldu halada onarılmaz bu yaranın tamiri için uğraşılırken seçim safhasında tekrar ısıtılıp önümüze çıkarıldı. O yüzden ülkeyi yönetenler icraatlarına, yapılış şekillerine, muhalif olanlarda karşı stratejilerine tepkilerine dikkat etmelidir. Bu politikalar ülkeye fayda getirmediği gibi onarılması zor zararlar vermiştir.
Kim olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti devletini Anayasasının 4. Maddesi ile, Türklük ile, Türkçe ile, Bayrakla, İstiklal marşı ile, Ne Mutlu Türküm diyene ile sorunu olanlar bu ülkenin bir ferdi veya bu ülke için iyi niyetli olamaz.
Bu gün ülkede mevcut işleyiş durumunu da gözden kaçırmamak gerektiğini düşünüyorum. 5 Milletvekilinin ilimizi temsil edeceği platforma 150 ye yakın aday adaylığı oldu, ya farkında değiller yada bilerek lades dedikleri bu girişimlerinde hiçbir tasarruf haklarının fonksiyonlarının olmayacağını, her şeyin ‘geneller’ ve ‘hazret’lerin tasarruflarında tensip’ hakkını kullanacağını kendilerinin de sadece el kaldırıp indireceklerini hatırlatmak istedim.
Hizmete talip olarak yola çıkıp manasız bir itibar peşinde koşanlara gelin hep beraber gülelim.“SİYASETİN RUHU KALMADI.”

SEÇİMİN AYAK İZLERİ

Giriş Yap

Yeni Nesil Medya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin