MEHMET ŞÜKRÜ BAŞ

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü bu sene renkli ve bir güzellik içerisinde geçti.
Cemiyet Başkanımız Mustafa Doğan, eski Nurhak Gazetesi sahibi Rıdvan Kaya ile birlikte güneşli ve baharı andıran bir günde Harput’a çıktık.
Harput’ta Elazığ’ın uzun yıllar ihtiyaç duyduğu Basın Müzesinin açılışına katıldık.
Hayranlıkla gezdik bu muhteşem müzemizi.
Belki de doğu ve güneydoğuda böylesine muhteşem bir müze ilk defa açılıyordu.
Bu müzenin açılışında çok önemli katkıları olan Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğlu ve davetlilerle hasbihal etme imkânı bulduk. Dediğim gibi bu müzenin açılışında emeği ve alın teri olan Belediye Başkanımız Sayın Şerifoğulları’na en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum.
Hizmet denilen şey bu olsa gerek. Harput’umuza yakışan ve çok da ihtiyaç duyulan bir tesisti burası.
Muhteşem bir kalabalıkla açılışı yapıldı bu önemli tesisin.
Belediye başkanımız Sayın Şerifoğulları, cemiyet Başkanları, gazeteciler, sivil toplum kuruluşları, Belediye Basın Müdürü Serhat Demiral ve Sayın valimiz Dr. Ömer Toraman bu açılışa şeref verdiler.
Cemiyet başkanlarının ve Sayın valimizin konuşmaları günün anlam ve önemini belirten konuşmalardı.

CEMİYETİMİZDE SAYIN VALİMİZİ AĞIRLADIK
Öğleden sonra saat 15 sularında Sayın valimiz Ömer Toraman beraberinde Basın Müdürümüz Özcan Yalçın olduğu halde cemiyetimize teşrif ettiler.
Bir saate yakın bir muhabbetimiz oldu.
Kendisine şahsım ve cemiyetimiz adına şükranlarımı sunarım.

ÖĞRETMENEVİ ÖNÜNDEKİ OTOBÜS DURAĞI
Bendeniz defalarca belediyemizi eleştiren yazılar yazdım. Özellikle Öğretmenevi önündeki otobüs durağı hakkında en az 10-15 tane yazı yazdım.
Bu otobüs durağı bu şehire hiç mi hiç yakışmayan bir görüntüdeydi. Mevcut altı kabinin önünde bütün gün park etmiş araçlar duruyor otobüsler kabinlere yaklaşamıyordu.
İnsanlar kışın yağmurda karda yazın güneşin altında doğu tarafındaki kabinsiz bölgede ayakta otobüs bekliyorlardı. Yanı başındaki park genele hitap etmiyordu.
Sayın Belediye Başkanımız anıtın etrafını düzenledi, geniş bir alana otobüs durakları inşa etti kabinler yaptı şimdi insanlarımız artık kışın yağmurun karın yazın o müthiş sıcağın altında kalmayacak o modern kabinlerde gazetesini, kitabını okuyarak otobüslerini bekleme imkânını elde edeceklerdir.
Durağın hemen yanı başındaki park muhteşem bir çevre düzenlemesiyle hiçbir ağaç kesilmemek suretiyle halkın geneline hizmet etme durumuna getirilmişti.
Hakikaten bu akıllı durak ve yanı başındaki herkese hitap eden park bu şehrin büyük bir ihtiyacına cevap veriyor insanlarımızı o mezbelelikten kurtarıyordu.
Elâzığ’ın bir basın müzesine kavuşması da yine Sayın Belediye Başkanımızın şehrimize yaptığı büyük ve çok önemli yatırımlardan birisidir.
Cumhuriyet meydanında yapılan otopark ise tam anlamıyla bir güzellik sergiliyordu. Şehrin büyük bir ihtiyacını karşılayacak düzeyde bir büyüklükteydi.
Halkımızın mutlaka basın müzesini, öğretmenevi önündeki park ve akıllı otobüs durağını ve de kapalı otoparkımızı gezip görmelerini öneriyorum.
Sayın Belediye Başkanımıza bu hizmetinden ötürü binlerce kez teşekkürlerimi sunuyorum.
Hizmetleri unutulmayacaktır inşallah.

DEVA PARTİSİ İL BAŞKANI AV. MEHMET KANGAL
10 Ocak 2023 Çalışan Gazeteciler Günü hareketli ve unutulmayacak bir gündü.
Sayın Valimizi cemiyetimizden uğurlamak üzereydik ki Deva Partisi İl Başkanı Av. Mehmet Kangal beraberindeki Ecz. Ahmet Yıldız ve diğer arkadaşlarıyla birlikte cemiyetimizi ziyaret ettiler.
Muhabbetimiz esnasında Sayın DEVA Partisi İl Başkanı Mehmet Kangal’la akraba olduğumuz meydana çıkmaz mı?
Genç ve dinamik başkan Av. Mehmet Kangal’ı tanımak benim için bir mutluluk vesilesi olmuştu.
Siyasete girmeden tatlı bir sohbet etme imkânı bulduk.
Sayın Kangal’ı görünce “Bu ülkenin böylesine genç, dinamik ve eğitimli siyasetçilere ihtiyacı var” diye düşündüm.
Sayın Mehmet Kangal ve beraberindeki arkadaşlara da teşekkürlerimi sunuyorum.
Ve yolunuz açık olsun diyorum.
Anılarla dolu çok güzel bir gündü 10 Ocak Gazeteciler Günü… Bütün gazeteci arkadaşlarımın bu gününü kutluyor, cümlesine sağlık ve esenlikler diliyorum…
*///*

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ

Giriş Yap

Yeni Nesil Medya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin