MÜH.ORHAN ALPEREN YILDIZ

Türkiye’nin Kararlı Duruşu

14 Mayıs 2023 genel seçim sonuçları, Türk halkının iradesini net bir şekilde göstermiştir. Doğunun “İnci”si olan Elazığ’da, vatandaşlarımızın iradesi her zamankinden daha net bir şekilde sandıklara yansımıştır.
Seçim öncesi ve sonrası, Kemal Kılıçdaroğlu’na Avrupa ülkelerinin desteği oldukça ilgi çekici. Ancak unutulmamalıdır ki, Türkiye’nin kaderi halkımızın iradesiyle şekillenir ve bu irade, dış desteklerden çok daha önemli ve değerlidir. Batı Dünyasından medet uman ve onlar doğrultusunda politika geliştiren Millet İttifakı karşısındaki Cumhur İttifakı’nın gösterdiği dik duruş, geçmişte olduğu gibi şimdi de, bu süreçte halkımızın iradesinin tamamen özgür olduğunu ve her türlü dış etkiden bağımsız olarak belirleneceğini garanti ediyor.


Seçimlerin ardından, Türkiye’nin 5 yıllık risk primini 100 baz puan arttırarakCDS primlerinin600’e çıkarılması Türkiye’ye manüpilasyon yapılması çabaları da dikkat çekiyor. 14 Mayıs Seçiminden önce Kemal Kılıçdaroğlu’nun kazanacağına inanan sayın Kılıçdaroğlu’nun Avrupalı destekçileri CDS Primini 500 ‘ün altına indirdiler. Beklediklerini elde edemeyince pazartesi günü bunu yukarıya çektiler. Bu durum doğrudan taraf olduklarının ispatı niteliğindedir. Tüm Batı Dünyası’nın Cumhur İttifikı’na karşı siyaset izlemesi bölgesel güç dengesi bakımından bir çok soru işaretine sebep oluyor. Ancak, Cumhur İttifakı’nın kararlı duruşu ve güçlü ekonomik politikaları sayesinde bu tür dış manipülasyonlara karşı durabileceğimize inanıyorum. Ekonomik zorluklara rağmen, Türkiye son yıllarda büyük ekonomik ilerlemeler kaydetti ve bu durum, üretime yönelik ekonomi sisteminebağlıdır.


Elazığlılar olarak, ülkemizin bu dönemde karşılaştığı zorluklara karşın, Cumhur İttifakı’nın kararlı ve sürdürülebilir politikalarına olan güvenimiz tam. Türkiye’nin güçlü ekonomik yapısını büyütme konusundaki kararlılığımız, yerel ve ulusal düzeyde birlikte hareket ederek bu tür manüpilasyonlara karşı duruşumuzu ortaya koyacağımızdan hiç şüphem yok.
Önümüzdeki 28 Mayıs seçiminde,ülkemizin değerlerine saygılı bir siyasi arena ile ekonomik bağımsızlığını ve istikrarını koruma konusunda politika üretmelerini umut ediyoruz. Elazığ ve Türkiye’nin parlak geleceği için, birlikte daha güçlüyüz.
İyi haftalar dilerim.
Elektrik-Elektronik Mühendisi -Genç Girişimci
orhanalperenyildiz@hotmail.com

Türkiye’nin Kararlı Duruşu

Giriş Yap

Yeni Nesil Medya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin