MÜH.ORHAN ALPEREN YILDIZ

MANİPÜLATİF SEÇİM

 Bu düzenin değişmesini istiyorum. Parlamento sistemi bizim için daha iyiydi.
• Parlamento sisteminde senin ve ülkemiz için iyi olup başkanlık sisteminde rahatsız olduğun 3 madde sayabilir misin?
 Yapılan yolsuzluklarla ekonomimizi çökertti.
• Türkiye Cumhuriyeti tarihinde 5 dönem hükümet kurmuş bir örnek var mı? 5 Dönem yönetimde olunca herşey daha fazla göz önüne seriliyor. Bu durum öncesinde olmadığı anlamına gelmiyor.  Halkımızın yolsuzluk konusunda bireyselden tüme bozukluk olduğunu bilmeli ve bunu çözmeliyiz. AKP, CHP, DSP, DP dönemlerinde de bu yolsuzlukların daha fazlasının yaşandığını unutmamak lazım. Tarih gelişim olmadığı sürece tekerrürden ibarettir. Partinin ve ideolojilerin değil bireylerin yolsuzluk yaptığını unutmamalısın. Bu yolsuzlukların, gelmesini istediğin hükümette de yaşanacağını unutma…
 Ekonomizin yükselişe geçmesi lazım artık bu böyle gitmez.
• Ekonominin durumu ve gidişat hakkında yorumlar ve suç keçisi belirleyip bunun üzerinden siyasi propaganda yapabiliyorlarken bu durumun çözümü için neden bir propaganda yok?
 300 Milyar gelince Ekonomimiz düzelecek.


• 300 Milyarı kim, neden, ne karşılığında, ne amaçla verecek ? Bu soruları sorup cevabını aldın mı?
 TOGG fabrikasının ve yerliliğini gizliyorlar göz boyuyorlar.
• Fabrikayı ziyarete gittin mi? Ülken için ekonomik durumuna göre ön satışa katıldın mı? Üretimi, üretim adımları hakkında araştırma yapıp ilgili yetkililerden bilgi talebi ettin mi ? Sergi alanlarında aracı ve etiketlerini inceledin mi? Yoksa bunların hiçbirini yapmayarak evinde bilgisayarda sosyal medya rüzgarına kapılıp yorum mu yapıyorsun?
 Karadeniz gazını seçim için attılar ortaya. Bulunan gaz yok, tüp yakıyorlar veya Putin seçim hediyesi olsun diye gizli gaz veriyor.
• Bu yorumları yapabilecek yeterli araştırma ve bilgiye sahip misin? Gazın nasıl çıkarıldığı, nasıl aktarıldığı hakkında bilgi talebinde bulundun mu? Seçimi kaybetseler bu durum ortaya çıkmayacak mı? Bunları hiç düşündün mü?
 TCG Savaş gemisi yapıyorlar seçim öncesi halkı kandırmak istiyorlar. Maketten herkesin gezebileceği bir organizasyon yapmışlar.
• Bu iddayı öne sürmeden önce halk olarak açılışına ve gezintisine katıldın mı ? Elinle dokunduktan sonra bu kanaati mi getirdin? Yoksa evinde otururken sosyal medya manipülasyonlarına mı kapıldın ?
 Bizim Suriye’de, Karabağ’da, Irak sınır ötesinde, İran sınırında operasyonlarda ne işimiz var? Milli gelirlerimiz bu operasyonlarda neden harcanıyor?
• Devletin sınır güvenliğini ve halkını korumak öncelikli görevi değil mi? Bunu bir Türk vatandaşı olarak sorarken bizim sınır bölgemizde Fransızların, İtalyanların, Rusların, ABD nin ne işi var diye soruyor musun ? Neden orada olduklarını merak ediyor musun? Mandacılık zihniyetine kurduğun cümlelerle hizmet ettiğinin farkında mısın? Yoksa yine sosyal medyanın ve yalan muhalefetinin rüzgarına mı kapıldın ?
 Demokratik bir ülkede yaşamak istiyorum. Tek adam rejimi özgürlüğümüzü kısıtlıyor.
• Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak özgürlüğünün kısıtlandığını iddia ettiğin 5 madde sayabilir misin? Yoksa soyal medyada oluşturulan “Özgür Değiliz” algısına kapılarak kendi öyle mi hissediyorsun? Destekçisi olduğun ittifakın ortaklarından 3’nün %1.5 oyun üzerinde olamazken onlara Bakanlık ve Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı vaati vermeniz hangi demokrasi ve özgürlükçü düşünceye sığıyor? Bu soruları sorduktan sonra düşüncelerini tekrar değerlendirmelisin.
 Bu hükümetin bir Ekonomik sistemi yok. Tamamen yolsuzluk üzerine kurulmuş bir ekonomik sistem.
• Ülkemizin “Al-Sat” ekonomisinden “Üret – Sat” ekonomisine geçişinin ve bu sisteme yapılan yatırımları göremiyor olamazsın. Savunma Sanayi, Elektronik, Teknoloji, İmalat Sanayi nasıl ivmelerle büyüdüğünün farkında mısın ? Yıllık Milli Gelir hacim artışının farkında mısın? Bu genel geçer iddialar ortaya atarak sosyal medya manipülasyonlarına kapılarak kendine ve geleceğine inkar, yalanlama ve manipülatif bir çukura sürüklediğinin farkında mısın? Bu sorularla düşüncelerini yeniden değerlendirmelisin.
Yaklaşan seçimlerde kendimiz, geleceğimiz ve ülkemiz için sorgulayan , sorgulanan soruların cevaplarına göre tercih edilmesi gerektiğini hatırlatmak istiyorum. 14 Mayıs seçimlerinin ülkemize ve halkımıza hayırlara vesile olmasını umut ediyorum.
İyi haftalar dilerim.
Elektrik-Elektronik Mühendisi
Genç Girişimci
orhanalperenyildiz@hotmail.com

MANİPÜLATİF SEÇİM

Giriş Yap

Yeni Nesil Medya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin