MÜH.ORHAN ALPEREN YILDIZ

İLKESİZ MUHALEFET

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Türkiye’nin en köklü siyasi partisidir. Parti, kuruluşundan bu yana Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlılığını vurgulamıştır. Ancak son yıllarda CHP’nin siyasetinde, Atatürk ilkelerinden uzaklaştığı ve parti ideallerine aykırı bir tutum sergilediği gözler önüne serilmektedir.

Birçok eleştiriye neden olan konulardan biri ise CHP’nin Türkiye’nin milli güvenliğini ve birlik beraberliğini tehlikeye atacak açıklamalar yapmasıdır. Özellikle Suriye’deki iç savaşı, Karabağ Savaşı, Yerli Otomobil üretimi konularında CHP’nin hükümet politikalarını eleştirirken, ülkenin milli çıkarlarını göz ardı ettiği bağnaz bir muhalefet yaptığı çok açıktır. Partinin bazı üyeleri, ülkenin sınırları ve milli bütünlüğü konusunda çelişkili açıklamalar yaparak milliyetçi kesimi kışkırtmaktadır.

CHP’nin terör örgütleri ve teröristleri savunan açıklamalar yapması da eleştirilere neden olmuştur. Osman Kavala, Selahattin Demirtaş konusundaki parti açıklamaları ise kabul edilebilir değildir. Parti yöneticilerinin bu tarz açıklamaları, ülkenin güvenliği ve birliği açısından tehlike arz etmektedir.

Parti ideallerine ve Atatürk ilkelerine uygun olmadığı bağnaz muhalefet yapmak amacıyla kendi ideallerinden ve ülke menfaatlerinden uzaklaştıklarının ne zaman farkına varacaklar?

Tarih sahnesine “Tam Bağımsız Türkiye” sloganları atarak çıkan Türk SOL Kesimi günümüzde ise bölücü başlarının maşası olmaktan ne zaman vazgeçecekler?

CHP’nin, ülkenin laik, demokratik ve birleştirici ilke ve değerlerine uygun bir siyaset izlemesi, toplumsal barış ve milli birlik açısından son derece önemli ve bu tarzda bir muhalefet beklenirken CHP beklentilerin tam tersi siyaset izlemeye devam etmektedir.

Son yıllarda yaşanan ekonomik ve siyasi buhranların Türk halkını bunalttığı ve bürokrasiyle hükümetin sorgulanmasına sebep olmuştur. Seçim sürecinde gözlemlenen Türk halkının temsil edilmesini istediği gibi siyasi oluşumu bulamaması karmaşık bir seçim sürecine sebep olmuştur.

Dengelerin değiştiği Dünya’nın Türkiye üzerindeki etkisi de fark edilmeyecek gibi değildir. Önümüzdeki Seçimin milli bağımsızlık ve milli güvenliğimiz için ne kadar önemli olduğunun farkına varılması gerekmektedir.

Bu karmaşa içerisinde halen Batıdan medet uman CHP ve 6’lı masa hiç güven vermediği gibi maskelerini ne zaman düşürecekleri ise merak konusudur. İyi Parti İstanbul milletvekili olan Yavuz Ağıralioğlu ‘nun partiden istifa etmesi ve adaylık sürecine dahil olmaması ahlaklı, kaliteli, vatansever siyasetçilerin 6’lı masadan uzaklaşmasına sebep olan masada dönen pazarlıkların sorgulanması gerekmektedir.6’lı masanın HDP’nin gizli ortak alması milliyetçi kesim sindirebilecek midir bilinmez. Mücadele ettikleri emperyalizme ve HDPKK’ya sırtını yaslamalarının sonuçlarını hep birlikte göreceğiz.

Yıl 2023 olmasına rağmen halen tarihinden uzak tutulmuş bir gençlik yetişmektedir. Türk tarihi siyasi politikalara alet edilmektedir. Tarihimizle barışıp, öğrenip, ders alıp önümüze bakmak varken ülke yöneticileri Türk tarihi özellikle Osmanlı Tarihi üzerinden siyaset yapmaktadır. Bu durum kabul edilebilir değildir.

Bu farkındalık ile yeni nesiller yetiştirmeye ne zaman başlayacağız?

“Bir Toplum Hakettiği gibi Yönetilir.” Sözünü sizlere hatırlatıyorum. Eleştirilen konular ve Ülke mevcut durumundan Tüm halkımız sorumludur. Çünkü gelişim ve Büyüme temelden başlar. Bozuk sistem olan bir toplumda yöneticilerden değil bireylerden gelen bir bozukluk vardır. Hükümetin değişmesi, partilerin değişmesi sorunları çözmez sadece erteler. İsimler değişir ama sistem hep aynı kalır. Bireysel gelişimi ve bireysel ahlak gelişimine önem verildiği zaman düzelme başlar.

Tekrar tekrar yazmaktan bıkmadığım “ Futbol takımı tutar gibi Siyasi Parti tutulmamalıdır.” Bu bağnazlıktan uzaklaşmamız gerekmektedir. Seçime bir ay kala bu değerlerin gözönünde bulundurulması gerektiğini hatırlatmak istiyorum.

Seçimin necip Türk Halkına hayırlara vesile olmasını umut ediyorum.

İyi haftalar dilerim…

Elektrik-Elektronik Mühendisi-Genç Girişimci

orhanalperenyildiz@hotmail.com

 

İLKESİZ MUHALEFET

Giriş Yap

Yeni Nesil Medya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin