EMRAL CÖMERT

TÜRKİYE EKONOMİK MODELİNE SAHİP ÇIKMALIYIZ

Ekonomistler, genelde ABD tezgâhından geçmiş IMF ve ABD öğretileri ile hareket eden, öğrenilmiş çaresizliği tekrarlayan kişilerden oluşuyor. Türkiye, milli ekonomik modelle, halkın dolara hücumunu durdurdu. Halk ve şirketler 260 milyar dolar, deviz rezervine ulaşmıştı. Son bir buçuk yılda 60 milyar dolar civarında çözünme oldu.
ABD tezgâhından geçmiş ekonomistler dolar tutulmasını tavsiye ediyorlar. Ayrıca söz birliği etmişçesine Ortodoks ekonomik modeli savunuyorlar. Ortodoks ekonomik model genel kabul görmüş ilkeler üzerinden yürür. Bu sistem o kadar yaygın ki az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler bu modeli hafif modifikasyonlarla sürekli uyguluyor ve günün sonunda IMF’in kucağına düşüyorlar.
Ortodoks ekonomik model; hep yüksek faizi önerir. Sermaye yetersiz ülkelerde yüksek faiz üretim maliyetini artırır.
Artan üretim maliyeti enflasyona neden olur.
Enflasyon parada değer kaybına yani doların yükselmesine neden olur.
İşte o zaman ABD de bayram başlar.
Doların arttığını gören halk dolara hücum eder.
ABD; dünyanın en karlı ihracatını yapmış olur.
Paralar dolara gider ve faiz artarsa üretim yapan sanayicinin maliyeti artar.
Üretim maliyeti artan üretici zam yapar yani enflasyonun sürekliliğine neden olur.
Bu durum işsizlik ve istihdamda azalma ve fakirlikle sonlanır.
Türkiye Ekonomik Modelinde, Kur Korumalı Mevduat sistemi ile dolara hücumun önüne geçti. Sanayiciye düşük faizli kredi kullandırarak sanayici para kazandı, büyüdü ve istihdam arttı.
Türkiye ekonomik modeli ülkemizi hızla üretim üstü yapacak bir model, Nitekim organize sanayilerde çalışan sayısının katlanarak artması ve dünyada ihracattan aldığımız payın yükselmesi bunun ispatı. Tüm sektörlerde üretim ve istihdam artışı yaşanıyor. Organze sanayilerde çalışan sayısı 400 binden, 2 milyon 750 bine çıktı.
Türkiye ekonomik modelini iyi uygularsak, ekonomik programları küçük revizyonlarla devam ettirirsek, muhteşem bir değişim yaşayarak, üretim ve güç merkezi oluruz.
ABD’nin IMF’yi kurma amacı, savaşsız dünyaya hükmetmektir.
ABD; davullarla zurnalarla faizi yükselteceğiz diyerek, dünya halklarının dolar tutmasını sağlıyor.
Bu sömürü düzeninin bir an önce bitirilmesi gerekir.
Tuttuğunuz dolar kadar kölesiniz. Çünkü mal ve hizmet verip, kâğıt alıyorsunuz.
Türkiye Ekonomik Modelinin üretimi ve istihdamı artırdığını hepimiz görüyor, ABD tezgâhından geçenlerin önerilerinden daha doğru olduğuna şahit oluyoruz. Yerli ve milli aklın sadece savunma sanayide değil, her aranda fark yaratacağına inanıyor, beyni kirada olmayanlara selam ve saygılar sunuyorum.

TÜRKİYE EKONOMİK MODELİNE SAHİP ÇIKMALIYIZ

Giriş Yap

Yeni Nesil Medya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin