EMRAL CÖMERT

SÜLEYMAN SOYLU ALTILI MASAYAMI ÇALIŞIYOR?

Son dönemde Süleyman Soylu’nun özellikle Ekrem İmamoğlu ile atışmalarına, cebelleşmelerine şahit oluyoruz. Terör konusunda bu kadar başarılı bir bakan bu tür tartışmalara niye girer anlamak zor.
AK Parti ülkede ve dünyada ses getiren büyük projeler ve yatırımları ile öne çıkıyor. Dünyadaki adaletsizlikleri dile getiriyor, güç odaklarının zalimliklerine karşı çıkıyor, yüz yıllık vizyonlar ortaya koyuyor.
Eski Enerji Bakanı Berat Albayrak gaz arama gemilerini devreye aldığında, kimse ülkenin tüm dış borcunun iki katı değerinde gaz buluna bilineceğini hayal dahi edemiyordu. Sayın Erdoğan 2023- 2051 vizyonlarından bahsederken, vizyonsuzlar; kocaman şehir hasta hanelerine, bu kadar üniversiteye, bu kadar yola ve tünele para harcanmasını eleştiriyor, sadece Atatürk isminden dolayı, Atatürk hava limanı yerine, İstanbul Havalimanının yapılacağını dile getirecek kadar küçülüyorlardı.
İktidar ile muhalefet arasında bu kadar vizyon farkı varken, icraat bakımından kıyaslama götürmeyecek kadar iktidar ilerde iken, nasıl olurda bir bakan, iş yapmayanların isteyeceği kayıkçı kavgalarına girer. Sayın Soylu atraksiyon el ve hırçın tavırlar takınarak tam da muhalefetin işine yarayacak polemiklerin yaşanmasına zemin hazırlıyor. İcraat yapmayan İmamoğlu’na puan kazandırıyor, amacı bu olmasa da direk muhalefete çalışıyor.
Akıllı ve zeki insanlar elbette oy verirken olaylara dünya penceresinden bakarak, uzun vadeli düşünerek, kimin ülkeye ve dünyaya neler katacağını hesaplayarak oy verecektir. Fakat ülkemizde sadece tek olay üzerinden değerlendirme yapıp karar veren milyonlar var.
Geçen akşam Ali Babacanı dinliyorum. Genelde birçoğumuzun altılı masanın en tutarlı gördüğü bir lider. Sayın Babacan ben gelirsem dövize dayalı mevduat hesaplarını kapattırırım diyor. Bunu yaparsa, halkdaha fazla dolar alacaktır. Buda, milletin mal ve hizmet vererek kâğıt almasıanlamına gelir.
Meral Akşener’in İmamoğlu veya Yavaşı desteklediğini sananlar var. Oysa Meral Hanım Sayın Kılıçdaroğlu’nun onların adaylığına kesin karşı olduğunu bildiğinden kendini işaret ediyor. Çevresi den sızan haberler de, İmamoğlu’nun ceza almasına sevinmesi de, diğer tavırları da olayın böyle olduğunu ortaya koyuyor. Ali Babacan kendi adaylığı ile seçimi kazanacaklarını kurmaylarına ifade ediyor. Muhalefet karman çorman. Ülkenin geleceği ile ilgili güven verecek bir pozisyon yakalayamadılar.
İcraat açısından uzun ara önde, Dünya’ya liderlik yapan bir başkana sahip bir partinin bakanı nasıl olurda böyle tartışmalara girer. Dünyadaki sıkıntıları çözen, Nobel’e aday bir ilerin olduğu yerde Süleyman Soylu icraat yoksunu bir polemikçinindeğirmenine su taşımamalı.
Feraset sahibi dünyadaki bir çok olayı aynı anda gören, vizyon sahibi zeki insanlar bu polemikten etkilenmeyecektir. Türk dünyası ayağa kalkarken, gereksiz polemiklerin ülkeye faydası olmayacağını hepimiz anlamalı, olayın bir parçasına bakarak değerlendirme yapmamalıyız. Türkiye’nin etkinliğini artırdığını, Rusya gibi ülkeye dahi hamilik yapacak düzeyde bir lidere sahip olduğumuzu gözden kaçırmamalı, kazanımlarımızı kaybetmemeliyiz diyor, kapsamlı düşünenlere, olaylara tepeden bakanlara selam ve saygılar sunuyorum.

 

 

SÜLEYMAN SOYLU ALTILI MASAYAMI ÇALIŞIYOR?

Giriş Yap

Yeni Nesil Medya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin