EMRAL CÖMERT

SEÇİM AYNI; ARGÜMANLAR VE TERCİHLER FARKLI

Halkımız bu seçimde ayrı ayrı duygular ile sandığa gitti. Erdoğan’ı destekleyenler genellikle Türkiye’nin değişim ve dönüşümünden memnun olup, lider ülke Türkiye vizyonuna inan anıp, terörü bitiren lider olduğu için oy veriyorlar.
Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyenler; Erdoğan’ın yönetim şekline itiraz ediyorlar. Kılıçdaroğlu’nun daha demokrat olduğunu ifade edenlerin yanında, her şarta solu savunan, ideolojik bakış açısına sahip olup icraatı fazla önemsemeyenler Kılıçdaroğlu dediler. HDP çizgisinde olanlar ise hareket alanlarının genişleyeceğini ve Selahattin Demirtaş’ın serbest bırakılacağını bekleyerek oy kullandılar.
Bu seçimde hiçbir seçimde olmadığı kadar solcu, Erdoğan’a, sağcı Kılıçdaroğlu’na oy verdi. İki gurup arasında zıtlaşanların on katı geçiş var. Sağcı partililerin sola oy verdiğine, üst düzey CHP lilerin Erdoğan’a oy vereceğim dediğine, bizzat şahit oluyorum.
Bu seçimin en ilgin yönlerinden biri, milliyetçi olarak kendini tanıtan önce ülkem diyen çok sayıda insanın Selahattin Demirtaş’ın serbest kalmasını istiyorsanız bana oy verin diyene oy vermeleri. Bu seçim de şahsi çıkarları için ülkenin geleceğini önemsemeyenlere şahit oldum. Bu durum bende hayal kırıklığı yarattı. Milliyetçi olarak kendini tanıtanlara da, temkinli bakılması gerektiğini bana öğretti.
Bu seçimde Erdoğan’ın makro düzeyde yaptıklarına itiraz eden pek yok. Erdoğan’ın makro projelerde ülkemizde tüm liderlerden önde olduğu büyük yatırımları durdurmadan her şartta devam ettirdiğini tün halk görüyor.
2020 yılında Covid 19 tüm dünyada üretimi ciddi vurdu. Özellikle enerji maliyetleri çok arttı. Ülkemiz bu dönemde zorlanmasına rağmen doğal gaz aranması, petrol aranması, enerji yatırımları, yolların yapılması, tünellerin yapılması gibi makro yatırımları mümkün olduğunca durdurmadı. Ülkemiz alt yapı yatırımlarında çok ciddi mesafe aldı.
Ülkemizde bu seçimde katılım çok yüksek oldu. Erdoğan’ın liderliğini desteklediği halde eski milletvekillerine kızan, milletvekili tercihlerine itiraz eden çok sayıda seçmen var. 29 Nisan 2023 Cumartesi günü gazeteciler cemiyeti toplantısında Elazığ’a gelmiştim. Gazeteciler sadece AK Partinin 2 vekili kesin, gerisi belli değil diye yorum yaptılar. İstanbul’da yaşayan biri olarak Elazığ’da çıkacak sonuçları merak bekliyordum. Yasemin Açık’ın seçileceği kanısı yaygın olmasına rağmen seçilemedi. Diğer sonuçlar beklenen sonuçlar.
Seçim sonuçları istikrardan yana. Ak parti yanlış ve eksikliklerini gidererek yatırımlarına devam etmeli. Halk yaparsa AK Parti yapar a inanıyor. Dünyanın yaşadıkları fahiş fiyat artışları ve çevremizde yaşanan savaşlara rağmen ülkemizin hedeflerine doğru emin adımlarla yürüdüğünü görüyoruz.
Elazığ hep milliliği ile övündü. Teröre asla taviz vermedi. ‘’Selahattin Demirtaş’ın hapisten çıkmasını isteyen, bana oy versin’’ diyen birinin % 20 yi geçmemesi gerektiğini düşünüyorum. Elâzığ halkının bu seçimde daha duyarlı davranacağını görmek istiyor, okurlarıma selam ve saygılar sunuyorum.

SEÇİM AYNI; ARGÜMANLAR VE TERCİHLER FARKLI

Giriş Yap

Yeni Nesil Medya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin