EMRAL CÖMERT

ÖZGÜVENLİ İNSANLARIN ÖZELLİKLERİ

Özgüvenli insanlar sakin, kararlı ve normal bir ses tonuyla konuşurlar. Onların bağırarak konuştuğuna şahit olmazsınız. Asla hava yapmaz, kendini farklı gösterme sevdasına girmezler.

Özgüvenli insanlar asla başkasını ezmez, onların hatalarını fırsat bilip onları aşağılamazlar. Özgüvenli insanlar, insanların ayıplarını ortaya çıkarmaya çalışmaz, insanların ayıplarını örter, mahcubiyetini gidermeye çalışırlar.

Özgüvenli insanlar asla yalan söylemezler. Kendine güvenir, hatalarını kabul ederler. (Toplumda kaprisli ve kalitesi düşük insanların sayısının fazla olması insanların hatalarını kabul etmesini zorlaştırır).

Özgüvenli insanlar akılla hareket ederler. Dünyanın tek yönlü bir yol olduğunu ve dönüşün olmadığını bilirler. İnsan maalesef yaptığı yanlışları düzeltmeye çalışsa da yaşadıklarını veya insanlara yaşattıkları ıstırapları silmeye muktedir değildirler. İnsanların nihai hedefi insanlara faydalı olmak olmalı. Asla insanları kırmamalı, iyi sonuç doğurmayan hiçbir tartışmaya girmemeli.

Dünya tek yönlü bir yol olduğuna göre, yaşadığımız anı bir daha yaşama şansımız yok. O zaman gelecek anları ve karşılaşacağımız sorunları çözme yöntemlerimizi iyi bilmeli, hasar oluşturmadan, hayatı mutlu ve çevremize mutluluk vererek yaşamanın yollarını öğrenmeliyiz.

Özgüvenli insanlar liderlik vasfı taşır, akılla hareket eder ve yapacağı şeylerin dünyaya, insanlığa, ülkesine, ailesine veya kendine fayda sağlayacağını gözeterek yaparlar. Sıradan insanlar gibi insanları kıracak küçük düşürecek bir hareketi asla yapmazlar.

Özgüvenli insanlar asla zayıfı ezmezler. Hele ekonomik olarak bir zenginin zayıfı ezmesi veya ezmeye çalışması o zenginin z kalite olduğunun açık delilidir.

İnsan dünyada gücün kendinde olmadığını kabul eder ve dünyayı doğru algılarsa zaten çiğ hareketler yapmaz, mütevazı ve yardımsever olur. Allah hepimize karakterli ve mütevazı bir hayat yaşamayı nasip etsin der, özgüvenli insanlara selam ve saygılar sunarım.

ÖZGÜVENLİ İNSANLARIN ÖZELLİKLERİ

Giriş Yap

Yeni Nesil Medya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin