EMRAL CÖMERT

NİYET İYİ İSE; AKIBET İYİ OLUR

İyi niyetle çalışanlar mutlaka başarırlar. Ülkemiz asrın en büyük felaketi olarak gösterilen bir deprem yaşadı. Binlerce insanımızı kaybettik. Elazığ 2020 yılında deprem yaşamıştı. Deprem sonrası başlayan kentsel dönüşüm hızı sayesinde, bu depremi Allah’a şükür az can kaybıyla atlattık.
Maraş depremleri 50 binden fazla can kaybına neden oldu. Bu depremin, 70-80 milyar dolarlık bir ekonomik yük getireceği hesaplandı. Hükümetin tam bağımsız ve ekonomik özgürlük elde etme arzusu, vatan aşkı ile gece gündüz çalışan kahramanlar sayesinde gaz ve petrol bulduk. Bulduğumuz gaz dış borcumuzdan fazla değer ifade ediyor.
Şırnak’ın Gabar Dağında bulduğumuz petrol, deprem için gerekli olan 80 milyar doları karşılayacak büyüklükte. Alla hu Teâlâ, iyi niyetli ve insanlık için mücadele edenlerin işini rast getirir. Başarı için çalışmak, bulmak için aramak şart. Albert Einstein, başarının % 1zekâ, % 99 terdir der. Bu hükümet gerçekten çok çalışıyor. Ülke tarihi bu kadar azimle çalışan mücadele eden bakanlar ve başkan görmedi. Hatta idea ediyorum şu an Avrupa’da hiçbir ülke yöneticileri, bizim yönetim kadar çalışmıyor, mücadele etmiyor.
2023,14 Mayısta seçim olacak. Dünya 3 yıl evlere kapanmış, üretim yapmamış uluslararası piyasada kömür; 50 dolardan 300 dolara çıkmış, doğalgaz; dolar bazında 5 kat artmıştı. Kış zorlu geçse, insanımız gerçekten çok zorlanacak, halk ısınmaya verdiği paradan dolayı çok üzülecekti.
Son baharda bu kış çok sert geçmese, yağış eksikliğini bahar aylarında yağmurdan bulsak, yemyeşil bolluk içinde bir yıla girsek, elektrik üretiminde hidroelektriğin payı% 40 geçse, güneş enerjisi ve rüzgâr enerjisindeki büyük yatırımlar sayesinde doğalgazdan ürettiğimiz elektriğin payı % 20’nin altına düşse, öyle seçime girsek diye dua etsek. İşte o dua, gerçekleşmiş olurdu.
2000 yılında İngiltere bizim üç katımız elektrik tüketiyordu. Biz bugün İtalya, ispanya ve İngiltere’yi geride bıraktık. Elektrik tüketiminde ve üretiminde Avrupa’da 3. sıraya yükseldik.
Erdoğan’ın 21 yıl lider kalması, ne bazılarının sandığı gibi dindarlığına, nede bazılarının attığı iftiralardaki makarnaya bağlı. Ülkemizde konut sayısı 16,5 milyondan 41 milyona, araç sayısı 8,6 milyondan 26 milyona çıktı. Uluslararası ticaretten aldığımız pay 3 kat artı. Elektrik üretimi ve tüketimi, kalkınmışlığın en net göstergesidir Avrupa ortalamasının on katı artırdık.
Gelişmişlik düzeyimizi yurt dışına gidip geldikçe görüyor, ülkemizle gurur duyuyorum. ABD mandasını kabul eden zavallılara asla güvenmeyin. Mısır ABD güdümüne girdi. Asgari ücret 130 dolar. İşsizlik hızla artıyor. Yüksek faiz uygulayan Arjantin iflasa sürüklendi. Dünyada bunca olumsuzluğa rağmen ok gibi yükselen ülkemizin değerini bilmeliyiz.
Türkiye tün orta doğunun kaderini değiştirecek bir güce ulaşmak üzere. Zavallı korkaklar ABD’ye kuyruk sallasa da, imparatorluk bakiyesi vatanseverler, Türkiye asrına girdiğimizi biliyor, milyonlarca genç Teknofest’te buluşlarını yarıştırıyor, geleceğimizi garanti altına alıyorlar.
Ülkemizin Erdoğan liderliğinde daha güvenli büyüyeceğini biliyor, sahip çıkılmasının elzem olduğunu görüyor, önceliği Türkiye olanlara selam ve saygılar sunuyorum.

NİYET İYİ İSE; AKIBET İYİ OLUR

Giriş Yap

Yeni Nesil Medya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin