EMRAL CÖMERT

MİLLETİ KANDIRMA DÖNEMİ BİTMİŞ

Son seçimde halkın çok rasyonel davrandığına, yönlendirmelere kapalı olduğuna şahit olduk. Ülkemizde siyasi partiler bundan böyle, daha çok üretime, hizmete odaklanmalı. Partiler sadece iktidarın yanlışlarını dile getirerek oy alamıyor. Depremzedeler seçimde kimin daha hızlı evlerini yapacağını öngörüyorsa, ona oy verdiler.
Deprem bölgesinde ilk iki günlük aksaklıkları kullanarak oy devşirmeye çalışan CHP, hayal kırıklığı yaşadı. Ben bizim köyde depremzedelerle konuştuğumda, ALLAH göstermesin Erdoğan giderse evlerimiz on yılda yapılmaz dediler.
CHP belediye başkanlarını propagandada kullanmak yerine icraata yönlendirse, gece gündüz kentsel dönüşüm ve alt yapı için çalışsalar, zaten propagandaya gerek kalmazdı. İzmir Türkiye’nin incisi iken, konut kalitesi bakımından sonlarda ise bu parti elbette oy alamaz.
Güney doğuda halk belli bir çoğunluğun yönlendirmesi ile ideolojik oy kullanıyor. Emin olun bir sonraki seçimde onlarda daha realist davranacak ve ona göre oy verecekler.
Bir dönemler sık sık seçim oluyor, millet neyin ne olduğunu anlayamıyordu. Rahmetli Demirel “Bir ev bir araba isteyen arkama düşsün’’ dediğinde gerçekten arkasına düşenler çok oldu. Bu gün üniversiteli sayısı arttı, sosyal medya her yaşananı gözümüze sokuyor. Artık ülkemizde halk yatırımlara ve kazanımlara bakarak oy veriyor. Özellikle yurt dışında yaşayanların tercihleri daha isabetli. Çünkü onlar ülkeye dışardan bakıyor ve kıyaslama şansları çok daha yüksek.
Ülkemizde yatırımların oy tercihinde belirleyici olduğuna şahit oluyorum. Ülkemizi gezenlerin, yollardan, üniversitelerden, organize sanayilerden bahsettiğini görüyor, ülkedeki yatırımlarla gurur duyduğuna şahit oluyorum.
Savunma sanayinin, teknolojik yatırımları harekete geçirmesinden dolayı milletimiz hükümete sahip çıkar oldu. Bu durum reel olarak gözüküyor. Özelikle mühendisler, yazılımcılar çok rahat iş buluyor, hem maddi hem manevi haz duyuyor ve bu mühendislerle teması olanlar ülkesiyle gurur duyarken hükümeti de destekliyorlar.
Benin tavsiyem iktidar olmak isteyenler; Ne ABD nede Avrupa’dan medet umsun. Bu günden sonra iktidara talip olanlar ülkenin geleceği için vizyon projeler geliştirsinler. Türkler genlerinde liderlik olan imparatorluk bakiyesi bir toplum. Manipülasyonlar ve baskılar bu millete işlemez.
Türk milletinin oyunu alacaklar; Atatürk kadar bağımsızlık sevdalısı, Yunus Emre kadar insana değer veren, şimşek gibi teröristi çarpan, her şartta ülkesinin gelişmesi için gece gündüz çalışanlar olacak diyor, Kızılelma hayali olanlara selam ve saygılar sunuyorum.

MİLLETİ KANDIRMA DÖNEMİ BİTMİŞ

Giriş Yap

Yeni Nesil Medya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin