EMRAL CÖMERT

KENDİNLE GURUR DUY

Terörle mücadele ederken silah alamayan bir ülkenin vatandaşı iken, bugün terörle mücadele edecek en iyi donanıma sahip ülkenin vatandaşısın. Paramızı ödediğimiz halde F35 verilmeyen ABD’ye inat; bugün dünyada ilk olan insansız savaş uçağını uçuran, dünyayı sallayan bir milletin mensubusun.

Türkiye, savunma sanayide geliştirdiği yeteneklerle tüm sanayi sektöründe liderliğe oynayacak donanım kazandı. Türkiye’de teknoloji iklimi oluştu. Savunma sanayiden yazılıma, oradan otomotiv sektörüne, oradan yeni gelişen nükleer teknolojiye, her alanda dünyada bende varım diyeceğimiz, gurur duyacağımız bir seviyeye geliyoruz.

Almanya’nın önde gelen haber dergisi Stern; geçenlerde Erdoğan’ı kapak yaptı. ABD sözcüsü Sözcü gazetesi, bu derginin kötülemelerine çanak tutan bir eda ile bu yazıyı manşet yaptı. Türkiye asrını kuracağız diyen Erdoğan’ı eleştiren bu derginin ifadeleri ve Sözcü Gazetesinin satır aralarını okuyan her kişi ülkesi ile gurur duyar. Stern Dergisi Sayın Erdoğan’ı, işine yarayacak her fırsatı kullanan bir kişi olduğu gerekçesiyle eleştiriyor. Bu eleştirileri iyi okuyan zeki insanlar, Türkiye’nin küresel güç haline gelmeye çok yakın olduğunu görüyor.

Türkiye’nin; İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya müracaatını kullanmasını eleştiren dergi, satır aralarında Erdoğan’ın diplomatik gücünü, özgüvenini ve risk alarak ülkesinin etkinliğini artırdığını anlatıyor. Derginin eleştirileri, sorgulayan insanlar için Erdoğan’a sahip çıkmak şart anlamına geliyor.

Türkiye vatandaşı olup bu ülkenin çıkarlarını gözeten insan, sadece Stern Dergisi’nin eleştirilerini okusa, Sözcü’nün ABD çıkarlarını öncelediğini fark etse, ülkesinin yaptıklarını anlar ve gurur duyar.

Türkiye; Oyun kurucu, yönlendirici, kendi çıkarlarını korumakla kalmayıp tüm mazlumların haklarını koruma gücünü kendinde bulan, bunun için alt yapısını büyük oranda tamamlayan, gurur duyacağımız bir güce ulaştı.

Türkiye; Rusya’ya hamilik yapan, terör destekçisi ABD’ye haddinizi bilin diyen, AB ülkelerinin ülkemize karşı hainliklerini direkt dile getiren ve böylelikle birçok ülkenin saygı göstermeye başladığı, hükümetler düzeyinde eleştiremediği bir etkinliğe geldi. Bundan böyle ancak dergiler aracılığı ile eleştirebildikleri güçlü bir ülkeyiz.

Türkiye’yi seven her kişinin gurur duyacağı gücü ulaştık diyor, ülkesi ile gurur duyanlara saygılar sunuyorum.

KENDİNLE GURUR DUY

Giriş Yap

Yeni Nesil Medya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin