EMRAL CÖMERT

İMAMOĞLU CHP’NİN BAŞINA GEÇERSE, CHP’DEN KOPUŞLAR OLUR

Sayın İmamoğlu’nun yapısı CHP liderliğine uygun değil. CHP’lilerin destekleyeceği muhalefet yapma yetisine sahip değil. O nedenle partiden çok kişi başka sol partilere gider. Sayın İmamoğlu’nda liderlik yapacak bir potansiyel yok. İmamoğlu AK Partiye olan reaksiyon oyları ve Sayın Kılıçdaroğlu’nun muhalefeti birleştirme becerisi sonucu İstanbul Belediye Başkanı oldu. İmamoğlu’nun harikalar yaratmayacağını herkes biliyor.

Şimdi Sayın İmamoğlu’na liderlik yönünden bakın. Liderin standart insanlardan farklı vasıfları olmalı. Fark yaratamayan, lider olamaz. Türkiye de başbakanlık yapanlara bir bakalım. Sayın Ecevit; ABD zorbalığına karşı gelir, işçi haklarını savunurdu. Erbakan; tüm dünya mazlumlarının hakkını savunur, emperyalistlere siyasi alanda savaş açar, sanayileşmiş bir Türkiye ve İslam âlemi  hayal ederdi. Demirel; köylüyü önceler insanların hayallerini güçlendirir mitinglerde herkesi coşturur esprileri ile gündem olurdu. İmamoğlu’ndan fark yaratacak bir tane fikir çıktı mı?

İmamoğlu’nda ben bir ışık göremiyorum. İstanbul’da büyükşehir belediye başkanı. Bakırköy’de yaptığı daha doğrusu yapamadığı yolu Şahin Şerifoğluları şimdi çoktan bitirmişti. Büyükşehir 4 yıldır bitiremiyor. Bu nedenle Bakırköy belediye başkanı ile tartışmalarını hepimiz gördük. Maltepe’de Melik Gökçeğin 45 günde bitireceği alt geçit ve yolu, 2 yıldır bitiremiyor. İş yapmada hiçbir hüneri olmayan değerli başkanın siyasi alanda da bir fikri, farklı bir çıkışı, ışık veren bir yönünü göremiyorum.

Liderler ekonomik alanda bir duruş bir farklılık sergilerler. Ecevit işçi hakları üzerinden yürürdü. Erbakan düşük faiz ve milli ekonomi hayalleri vardı, Demirel herkese iş aş herkese iki anahtar önerirdi. Geçmişte hayaller para ediyor, ümit vererek oy alınıyor, televizyondaki tartışmalar ile liderler taraftar topluyorlardı. Bu gün insanlar daha realist. İcraat yaparak güven kazananları destekliyorlar.

Ülkemiz parti çöplüğüne döndü. Bunun nedeni birbirine benzer gerçekten fark oluşturamayan liderler. Bir çoğu nüans farkları ile kendine oy verilmesini istiyor. Bu durumda insanlar icraat a göre oy veriyorlar. Yarınlarını garantilemek, gelecekte müreffeh güçlü ülkede yaşamak istiyorlar. Bu isteklerini gerçekleştirecek liderin peşinden gidiyorlar.

CHP; daha ciddi, daha samimi ve ülkenin geleceğini teslim edilebilecek bir lider seçmeli. İmamoğlu muhalefet olur, iktidar olamaz. Kimse kusura bakmasın, insanların ona güvenmesini beklemek hayalcilik olur. İstanbul’a belediye başkanı olması onun başarılı olduğunu göstermez. İcraat yapmadığından dolayı halkın takdirini toplayamadı.

Benden söylemesi, millet lafa değil işe bakıyor. İdeolojik kölelik durumuna düşmüş siyasi argümanlarla oy verenler olsa da, milletin çoğunluğu iş yapana ve güven verene oy veriyor. Eğitim seviyesi yükseldikçe insanlar daha çok akılla, iş yapana oy verecektir diyor, kaliteli liderlerin çoğalmasını diliyorum.

 

 

 

İMAMOĞLU CHP’NİN BAŞINA GEÇERSE, CHP’DEN KOPUŞLAR OLUR

Giriş Yap

Yeni Nesil Medya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin