EMRAL CÖMERT

GÜLERMİSİN AĞLARMISIN

Gülermisin Ağlarmısın. İmamoğlu Kentsel Dönüşümden Sorumlu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Olacakmış!!!
Türkiye bunlara kalırsa vay halimize. 4 yılda bir tane kentsel dönüşüm yapmayan, kentsel dönüşüme karşı olduğunu bağıra çağıra söyleyen, KİPTAŞ aracılığı ile Tuzla’da sadece 300 konut yapabilen kocaman şehrin, dünyanın en güzel, en görkemli şehrinin, ufuksuz başkanını, çok başarılıymış gibi birde Cumhurbaşkanı yardımcısı yapacaklarmış.
Biz ne yaşıyoruz? Bu duruma nasıl geldik? Hani bunlar belediye başkanı olunca rozeti çıkaracak, tarafsız olacaklardı. Hani Kılıçdaroğlu İstanbul’u alırlarsa kentsel dönüşümün nasıl yapıldığını bize gösterecekti.
Bu zihniyeti İzmir’den biliyoruz. Basmahaneden, Pınarbaşı’na oradan Bayraklıya nereye baksanız ülkenin standartlarının çok altında, eski konutlar, kötü görüntüler. En çok kentsel dönüşüme ihtiyacı olan deprem kuşağındaki ilde, kentsel dönüşüm için hiç çaba harcamayan belediye. İzmir’de iş yapmayan belediye diyorduk, şimdi İstanbul’da öyle oldu.
İstanbul’da yaşayan biri olarak yapılması gereken onca kavşak, genişletilmesi gereken çokça yol varken, hiç bir şey yapmayan İmamoğlu’na savcılıktan dava açılması gerektiğini düşünüyorum. Kamu görevlisi olan belediye başkanının kendi işini bırakıp seçimlere bu kadar zaman ayırmasını makul bulmuyorum. Meral Abla bayram etmesin diye suç duyurusunda bulunmuyorum!!!
Sahi bu ülkede niye yıllarca altyapı yapılmamış. Yollar, hasta haneler, üniversiteler, havalimanları, sanayi altyapısı diye düşünüyor, suçluyu arıyorum. İşini yapmayan boş beleş insanların rağbet gördüğü yerde insanlar niye çalışsın?
İzmir’de ideolojinin kölesi zavallılar hiç iş yapmasa da, tercihini değiştiremiyorlarsa, insanlar niçin gece gündüz çalışsın. Erdoğan gibi ülkeyi geliştirmeyi Türk dünyasını ve İslam alemini yüceltmeyi misyone dinmeyenlerin çalışmasını nasıl sağlayacağız?
Sayın Erdoğan; İnsanüstü bir azim ile iş yapma arzusuna sahip olmasa deprem konutları onlarca yılda bitmez. Bu hafta sonu arkadaşımla İstanbul’dan çıkıp Urfa, Diyarbakır, Elazığ olmak üzere birçok il gezdik. Hazar gölüne bakan deprem evlerini gören Sakaryalı arkadaşlarım hayranlığını gizleyemedi. Doğunun gelişmişliği, özellikle konut yapımı ve yolların kalitesi arkadaşlarımın çok hoşuna gitti. 21 yıl önce bölgeyi görmüş olan Ömer Bey farkı anlatmak mümkün değil dedi.
CHP ufku darların partisi. Sayın kurum 1,2 milyon konut yapacağız diyor. İmamoğlu 4 yılda sadece 300 konut yapıyor. Bu hızla İstanbul’un yenilenmesi için 4000 yıl lazım. İmamoğlu bu ülkede değer görüyorsa siyasiler İmamoğlu gibi davranırlar. Bol tatil, az iş, biraz demagoji, renkli bir hayat sonuç yarınları kararan halk.
Ülkemizin kahir çoğunluğunun iş yapanla yapmayanı ayıracak ferasette olduğuna inanmak, ülkemiz geleceği için uykusundan ve konforundan feragat eden, gece gündüz çalışanlara destek olacağını görmek istiyor. İyi niyetli azimle çalışanlara selam ve saygılar sunuyorum.

GÜLERMİSİN AĞLARMISIN

Giriş Yap

Yeni Nesil Medya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin