EMRAL CÖMERT

DOLARIN TAHTI SALLANIYOR, TÜRKİYE HALAY BAŞI OLACAK

Son dönemde Çin, Rusya, Hindistan ve Suudi Arabistan dolar kullanmadan ticaret yapma konusunda mesafe almaya başladı. Türkiye’de dünyada doların hâkimiyetini kırmaya, kendi parası ile ticaret yapmaya istekli ülkelerin başında geliyor. 2023’ün ilk çeyreğinde 146 milyar Türk Lirası değerinde kendi paramızla ihracat yaptık.
ABD dolarla dünyayı sömürüyor, doların hâkimiyetini sonlandırmak isteyen ülkelere elinden gelen her çeşit kötülüğü yapıyor. Irak’a savaş açılmasının en temel sebebi Saddam Hüseyin’in petrolü EURO ile satacağım demesi idi.
Bu defa cephe çok büyük ve çok güçlü. Son dönemde Brezilya’da bu kervana katılacağını deklere etti. ABD yıllardır yıllık 750 milyar dolar cari açık veren bir ülke. Dolar satmasa çoktan iflas bayrağını çekmişti.
ABD özellikle kaostan beslenen, ülkeleri bölen, savaşlar çıkaran, terör örgütlerini kuran besleyen bir ülke. Bu konuda şüphesi olan yoktur sanırım. ABD bize karşı PKK’yı vePYD’yidestekliyor. Somali’de EŞ-ŞEBAB terör örgütünü, Nijerya’da BOKO HARAM terör örgütünü destekliyor. Usame Bin Ladinin ABD dışişleri bakanı ile çokça görüntüsü tüm dünya basınında çıkmıştı.
Ne acıdır ki; Terörü destekleyen ABD, ülkeleri teröre destek veren ve vermeyenler olarak kategorize edip ekonomik ve siyasi yaptırımlar uyguluyor. ABD dümen suyuna girmeyen liderleri ve hükümetleri, devirmek istiyor.
Dünyanın güçlü ülkelerinin kendi paraları ile ticaret yapmaya başlaması ABD’nin tahtını sallayacak ve dolar satarak krallık yapma devri son bulacaktır. Türk halkı dolar tutmaya çok meyilli. Her kişi tuttuğu dolar kadar kölelik yaptığını anlaması gerekir. Dolar tutmak mal ve hizmet verip, kâğıt almaktır. Paranın dolarda tutulması ülkede ticareti ve gelişmeyi yavaşlatan, kendi yaşam konforumuzu ABD halkına aktarmaktır.
Ülkemizde dolara hücum başladı mı, üretim yavaşlar, işsizlik artar ülke fakirliğe sürüklenir. Dolar alınmasını tavsiye edenler ya dünyayı algılayamıyor veya ABD’ni değirmenine su taşıyorlar.
Türkiye’de üretim hızla artıyor. Ankara’da sadece savunma sanayide 70 000 den fazla çalışan var ve bunların 2/3 ü mühendis. Türkiye hızla ileri teknoloji ürünleri üretmeye başladı. Ülkemiz eskiden teknolojinin kuyruğuna takılırdı, şimdi halay başı ben olacağım diyor. Dünya plazma TV üretmeye başladığında, biz tüplüde televizyon üretiminde uçuşa geçtik, enjektörlü arabalar hâkimiyet kurarken eski sistem araçlar üretmeye başladık.
Bu gün Türkiye dünyada olmayan insansız savaş uçağını uçuruyor. SİHA ve İHA da dünyada başa güreşiyor. Araba üretimine yeni nesil elektrikli araçla başladı. Türkiye halay başı ben olacağım diyor. Kuyruğa takılma günleri geride kaldı. Halkınızın geldiğimiz noktayı anladığını görüyor, kuyruğa takılma heveslisi siyasileri ekarte edeceğini düşünüyor, okurlarıma selam ve saygılar sunuyorum.

DOLARIN TAHTI SALLANIYOR, TÜRKİYE HALAY BAŞI OLACAK

Giriş Yap

Yeni Nesil Medya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin