EMRAL CÖMERT

BÜYÜK TÜRKİYE HAYALİ OLMAYAN İKTİDARI ANCAK RÜYASINDA GÖRÜR

Türkiye’de halk artık bilinçlenmeye, kaprislerinden ve eziklikten kurtulmaya, tüm dünyada adaleti kuracak güce gelmeye başladı. Teknofest gençliği ülkemizi kısa sürede bir üst lige çıkaracak.
Ülkemizde son 200 yıllık geri kalmışlık, güven eksikliği, yabancı hayranlığı, yavaş yavaş son bulmaya başladı. Özellikle turizmin hızlanması diğer ülkelere hayran eziklerin sayısını azalıyor. Yurt dışına çıkmamış bazı gençlerin Avrupa hayranlığı devam etse de, gidip oralarda yaşayan yüksek lisans yapan insanların, o ezikliği ve hayranlığı son bulmaya başladı.
Türkiye fırsatlar ülkesi. Olumsuzluklar ve dengesizlikler olsa da biz her gün büyüyen alt yapısını güçlendiren alt yapı yatırlılarını hızla tamamlayan bir ülkeyiz. Geçenlerde doktor olan Bursalı zengin bir iş insanı ile tanıştım. 3 saate yakın konuştuk. Kendini kurşun sosyalist olarak tanıtan askeriyeden kendini attırmış, 66 yaşındaki bu beyefendi bu nasıl iş; Geçenlerde Yunanistandâhil tüm balkanları gezdik bizim ülkemiz kadar yolları iyi ticareti hızlı bir ülke yok diyor, arkasından bu hükümet bizi bitirdi gibi ifadeler kullanıyor.
Ülkemizde ideolojik bakış açısından sıyrılıp, ülkelerin kalkınmışlığını gösteren dünyanın kabul ettiği kriterlerle değerlendirme yaptığımızda, ülkemizin çok hızlı geliştiği gözüküyor. 2000 yılından bu yana Avrupa elektrik üretimini % 20 artırmışken Türkiye % 250 artırdıysa bu ülkenin dünyada söz sahibi olacağından şüpheniz olmasın.
Türkiye’de tarımsal potansiyelde 30. sırada iken, üretimde hep ilk on içinde ise, tarımda öldük tarım bitti gibi ifadeler kullananlar ne dünyayı biliyor ne bizi. Bazılarımız dünyayı değerlendirirken, sadece bir sektörü değerlendirerek yargıya varıyor. Hoş değerlendirdiği konuyu da enine boyuna incelemeden duydukları ile değerlendiriyor.
Ülkemizde milyonlarca genç tüm kaprislerinden sıyrılmış, ülkemizin geleceğine odaklanmış, ülkemizin etki alanının farkına varmış, bu etkinliği oluşturacak teknolojik gelişmeleri ülkemiz de kurmaya, büyük Türkiye hayali ile yanıp tutuşmaya başlamıştır.
İşbirliği oluşturmuş Türk dünyası, adaletle yönetilecek, hızla büyüyecek, çevre ülkeleri ABD ve emperyalistlerin dümen suyundan çıkaracaktır.
Türkiye’de bundan böyle büyük Türkiye hayali olmayan, mandacı, korkak ve ABD’ye yaranma sevdasında olanlar asla iktidar yüzü göremezler. Bazı zavallılar çocuklarını zehirlese de gençlerimizin genel ekseri yatı özgüvenli, ne yaptığını bilen, dünyayı takip eden ve ecdadıyla barışık karakterli ve büyük Türkiye hayali ile yaşayanlardır diyor, hayali olanlara sayılar sunuyorum.

BÜYÜK TÜRKİYE HAYALİ OLMAYAN İKTİDARI ANCAK RÜYASINDA GÖRÜR

Giriş Yap

Yeni Nesil Medya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin