FIRAT ÜNİVERSİTESİ TARİHİNİN EN İYİ SIRALAMASINA ULAŞTI FIRAT ÜNİVERSİTESİ TÜRKİYE’DE İLK 10’A GİRDİ

featured

 

 

Fırat Üniversitesi URAP Araştırma Laboratuvarının hazırladığı “Dünyanın En İyi Üniversiteleri” sıralamasında oldukça önemli bir başarı ortaya koyarak Türkiye’de ilk 10’a girdi.

Son yıllarda ulusal ve uluslararası sıralamalarda oldukça önemli başarılar elde eden ve başarı çıtasını her geçen gün yükselten Fırat Üniversitesi 2023 yılının sonunda büyük bir gurur oluşturacak başarıya imza attı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Enformatik Enstitüsü URAP (University Ranking by Academic Performance) Laboratuvarı’nda yürütülen çalışmalar sonucunda üniversitelerin 2023-2024 dünya sıralaması belli oldu.

FIRAT ÜNİVERSİTESİ TARİHİNİN EN İYİ SIRALAMASINA ULAŞTI

Akademik başarılar, yapılan proje ve çalışmaların değerlendiği en seçkin araştırmalardan biri olan URAP Dünya Sıralaması sonuçlarına göre Fırat Üniversitesi geçen yıla göre sıralamasını yükselterek tüm zamanların en iyi sonucuna ulaştı.

TÜRKİYE’NİN EN İYİ 10 ÜNİVERSİTESİNDEN BİRİ

URAP 2023 – 2024 Dünya Sıralaması sonuçlarına göre Fırat Üniversitesi Türkiye’nin En İyi 10’uncu Üniversitesi oldu. Türkiye sıralamasında ilk 10’a girme başarısını gösteren Fırat Üniversitesi dünya sıralamasında ise 1038’inci oldu.

SON 3 YILDA 8 BASAMAK YÜKSELDİ

Fırat Üniversitesi URAP Dünya Sıralamasında; 2020-2021 döneminde Türkiye’de 18’inci sırada, 2021-2022 döneminde Türkiye’de 15’inci sırada 2022-2023 döneminde Türkiye’de 13’üncü olmuştu. Fırat Üniversitesi son üç yılda 8 basamak birden yükselerek tarihi bir başarıya imza attı.

“HEDEFİMİZ 2028 YILINDA DÜNYADA İLK 500 ÜNİVERSİTE ARASINDA YER ALMAK”

Elde edilen başarıyla ilgili açıklama yapan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, “URAP 2023 – 2024 Dünya Sıralaması sonuçlarına göre Üniversitemiz geleneksel hale getirdiği başarısını sürdürerek ülkemizdeki ilk 10 üniversite arasında yer aldı. Yoğun gayretler sonucunda ulaşılan bu başarı Üniversitemizin şuana kadarki en iyi sıralaması oldu. Ayrıca sıralama sonucu bizlere ilk 10’a giren İstanbul, Ankara ve İzmir’den sonraki dördüncü şehir olduğumuzu gösterdi. Bu gururu üniversite camiamızla ve aziz şehrimizle birlikte yaşıyoruz. Azim ve moralimizi artıran bu sıralama sonucuyla birlikte seneye daha iyi bir yerde olacağımıza inanıyorum. Hedefimiz 2028 yılında dünyada ilk 500 üniversite arasında yer almak. Bu hedef doğrultusunda durmadan çalışacağız ve bunu başaracak güçteyiz. Çalışarak ve üreterek bize gurur yaşatan sevgili öğrencilerim, kıymetli hocalarım ve onlara destek olan idari personelime yürekten teşekkür ediyorum. 2023 yılını da böyle kapattık. Hamdolsun” dedi.

 

URAP 2023-2024 DÜNYA SIRALAMASI (TÜRKİYE SONUÇLARI)

 1. Hacettepe Üniversitesi
 2. İstanbul Teknik Üniversitesi
 3. İstanbul Üniversitesi
 4. Ankara Üniversitesi
 5. Orta Doğu Teknik Üniversitesi
 6. Koç Üniversitesi
 7. İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa
 8. Gazi Üniversitesi
 9. Ege Üniversitesi
 10. FIRAT ÜNİVERSİTESİ
 11. Yıldız Teknik Üniversitesi
 12. Atatürk Üniversitesi
 13. Erciyes Üniversitesi
 14. Marmara Üniversitesi
 15. Selçuk Üniversitesi
 16. Dokuz Eylül Üniversitesi
 17. Bilkent Üniversitesi
 18. Sağlık Bilimleri Üniversitesi
 19. Akdeniz Üniversitesi
 20. Çukurova Üniversitesi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
FIRAT ÜNİVERSİTESİ TARİHİNİN EN İYİ SIRALAMASINA ULAŞTI FIRAT ÜNİVERSİTESİ TÜRKİYE’DE İLK 10’A GİRDİ

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Giriş Yap

Yeni Nesil Medya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin